Červen 2018

Matematika do dlaně & Český jazyk do dlaně

27. června 2018 v 22:12 | BlondKnihomolka |  Katalog
A máme tu první příspěvek do mého katalogu !

Trvalo mi nějaký čas než jsem odhodlala pustit se do tohoto velkého projektu, který by mohl dostat název Katalog mých přečtených knih aneb Musíš co nejdřív doplnit všech těch asi čtyři sta osmdesát knih, které jsi dosud přečetla a pořád se ti to číslo zvětšuje, takže přidej. Rozhodla jsem se začít dvoumi užitečnými knížkami, které obzvlášť ocení žáci ZŠ a i studenti víceletých gymnázií. Nejsou to vyloženě knížky na počtení, ale spíše shrnutí a popř. taháky. Jde konkrétně o druhá vydání knížek Minikostka pro ZŠ - Matematika a Minikostka pro ZŠ - Český jazyk. V druhých vydáních, která vlastním, se jmenují Matematika do dlaně a Český jazyk do dlaně. Autory jsou Jaroslav Eisler (Čj do dlaně) a Jana Eislerová (Ma do dlaně) (nevím jestli jsou tito dva autoři v nějakém příbuzenském nebo partnerském vztahu). Knihy jsem zakoupila v knihkupectví Kanzelsberber, každá z nich stála 99kč.


UČIVO PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY A NIŽŠÍ ROČNÍKY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ STRUČNĚ A PŘEHLEDNĚ

DÍKY VELIKOSTI KNÍŽKY MŮŽETE POUŽÍT I JAKO TAHÁK :-)


5 mých nejoblíbenějších knižních autorů

26. června 2018 v 16:59 | BlondKnihomolka
Jak jsem vám slíbila v Programu na červen, tak jsem si pro vás připravila seznam, výběr, nebo jak to říct, svých pěti nejoblíbenějších knižních autorů. Byl trochu problém vybrat několik opravdu těch nej, ale povedlo se. Mám v plánu, ale přečíst ještě mnoho knížek od mnoha velmi vychvalovaných autorů, takže je možné, že se ještě tento seznam rozroste, nebo ho za pár měsíců aktualizuji.
Tak, tady to je:

Test osobnosti - Tvá budoucí knihomolská práce ?

22. června 2018 v 22:08 | BlondKnihomolka |  Ostatní
Máš ke knihám blízko a sníš o tom, že budeš s nimi pracovat ? Otázkou ale zůstává: Jak? V knihovně či knihkupectví? Budeš ilustrovat ? Překládat či opravovat ? Nebo sám budeš spisovatelem? Tento test ti možná pomůže při rozhodování.
Podobně jako při předchozím testu: Čekají na tebe nějaké otázky u kterých můžeš odpovědět: a., b., c. nebo d. Podle toho, jaké písmeno se ti opakovalo nejčastěji si vyhledáš odstavec s odpovědí a dozvíš se to co potřebuješ.


Oznámení a program na červen

16. června 2018 v 16:07 | BlondKnihomolka |  📢 Oznámení & Program
Ahoj lidičky,
pár dní jsem tu moc nebyla, jelikož jsme se stěhovali a k internetu jsem se skoro vůbec nedostala. Za to se omlouvám, ale teď v létě budou články vycházet mnohem častěji (pokusím se vydávat jeden za dva až čtyři dny), takže se to pořádně vykompenzuje. V tomto článku vám řeknu sdělím pár informací a také program na zbytek tohoto měsíce.

Test osobnosti - Jsi Knihomol ?

14. června 2018 v 13:00 | BlondKnihomolka |  Ostatní
Máš poslední dobou pocit, že tě knihy přestávají bavit nebo naopak začínáš pociťovat abstinenční příznaky ? Pojď zjistit, jak jsi na tom se svým knihomolstvím! Čeká na tebe 10 otázek. U každé máš na výběry z 5 možností : a., b., c., d. a e. Podle toho jaké písmeno se ti nejčastěji opakovalo, se zjistí jak na tom jsi (doporučuji si někam psát odpovědi) . Pokud ti vyjde nerozhodně (např. 5x a. a 5x b.), tak je tu ještě jedenáctá otázka. スタート !

Související obrázek


Mých 5 nějoblíbenějších japonských písniček

2. června 2018 v 10:00 | BlondKnihomolka |  Ostatní
Hezkou sobotu,
Poslední dobou jsem se docela začala zajímat o kulturu tzv. Země vycházejícího slunce (日本), tedy Japonska. Před asi měsícem jsem se začala učit japonsky a ještě pořád se učím abecedu, ale tento jazyk mě velmi baví a snad vytrvám. Je to docela komplikované a jak to tak teď píšu, tak mě napadá založit rubriku o japonštině, ve které bych se s Vámi podělila o své pokroky a postřehy. Uvidíme...

Nicméně, abych měla k tomu trochu zábavnější poslech, tak poslouchám písničky v japonštině a když jsem na počítači, tak i s titulky na Youtube. Obecná představa o japonské hudbě, je často shrnuta do žánru J-Pop, tedy Japonský Pop. Co se vizuální stránky videoklipů týče, tak asi v polovině případů to je skupina holek v roztomilých šatičkách, na roztomilém pozadí a zpívající nějakou odrhovačku vysokými hlásky... Prostě šílenost. Takových je až až. Ať se pobavíte, tak tady máte malou ukázku možné japonské šílenosti:

Jenže, je i plno opravdu krásných japonských písniček, klasičtější, moderní, i v tom J-Popu se dá najít něco "normálního". Toto je mých 5 nejoblíbenějších japonských písniček (nejsou nijak seřazené podle oblíbenosti) :