Matematika do dlaně & Český jazyk do dlaně

27. června 2018 v 22:12 | BlondKnihomolka |  Katalog
A máme tu první příspěvek do mého katalogu !

Trvalo mi nějaký čas než jsem odhodlala pustit se do tohoto velkého projektu, který by mohl dostat název Katalog mých přečtených knih aneb Musíš co nejdřív doplnit všech těch asi čtyři sta osmdesát knih, které jsi dosud přečetla a pořád se ti to číslo zvětšuje, takže přidej. Rozhodla jsem se začít dvoumi užitečnými knížkami, které obzvlášť ocení žáci ZŠ a i studenti víceletých gymnázií. Nejsou to vyloženě knížky na počtení, ale spíše shrnutí a popř. taháky. Jde konkrétně o druhá vydání knížek Minikostka pro ZŠ - Matematika a Minikostka pro ZŠ - Český jazyk. V druhých vydáních, která vlastním, se jmenují Matematika do dlaně a Český jazyk do dlaně. Autory jsou Jaroslav Eisler (Čj do dlaně) a Jana Eislerová (Ma do dlaně) (nevím jestli jsou tito dva autoři v nějakém příbuzenském nebo partnerském vztahu). Knihy jsem zakoupila v knihkupectví Kanzelsberber, každá z nich stála 99kč.


UČIVO PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY A NIŽŠÍ ROČNÍKY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ STRUČNĚ A PŘEHLEDNĚ

DÍKY VELIKOSTI KNÍŽKY MŮŽETE POUŽÍT I JAKO TAHÁK :-)Český jazyk do dlaně

Informace:
Autor: Jana Eislerová
Ilustrace: Petr Morkes
Žánr: Naučné
Počet stran: 168
Vazba: Brožovaná
Nakladatelství: Fragment, Albatros Media a. s.
1. vydání: Minikostka pro ZŠ - Český jazyk, 2008
2. vydání: 2014, dotisk 2. vydání: 2016Anotace z ČBDB.cz : Nejnutnější poznatky z českého jazyka pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií shrnuté do přehledných tabulek a schémat.

Anotace 2, z Databáze knih.cz : Učivo pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií stručně a přehledně! Praktická pomůcka obsahuje nejdůležitější poznatky z učiva českého jazyka. Látka je zpracována v přehledných tabulkách a schématech. Díky velikosti můžete knížku použít i jako tahák :-)

Klady:
 • Praktický formát - do dlaně, do kapsy...
 • Přehlednost - tabulky, schémata
 • Stručnost - lepší než výpisky, vše důležité
 • Srozumitelnost - jednoduché vysvětlení látky + příklady, ukázky a tabulky
 • Kompletní a systematicky uspořádané učivo
Zápory:
 • ..........žádné záporyNa konci je česko-latinský slovníček, latinsko-český slovníček, věcný rejstřík a volné tři stránky na vaše poznámky.


Matematika do dlaně

Informace:
Autor: Jaroslav Eisler
Ilustrace: Petr Morkes
Žánr: Naučné
Počet stran: 152
Vazba: Brožovaná
Nakladatelství:Fragment, Albatros Media a. s.
1. vydání: Minikostka pro ZŠ - Matematika, 2009
2. vydání: 2014, dotisk 2. vydání: 2016Anotace z ČBDB.cz a Databáze knih.cz :Nejnutnější poznatky z matematiky pro základní školy shrnuté do přehledných tabulek a schémat.

Klady:
 • Praktický formát - do dlaně, do kapsy...
 • Přehlednost - náčrty, tabulky
 • Stručnost a srozumitelnost - jednoduché a jasné vysvětlení postupu + příklady, popř. ilustrace
 • Kompletní a systematicky uspořádané učivo
 • Aritmetika, geometrie i algebra
Zápory:
 • ........žádné zápory

Na konci je přehled znaků a symbolů v aritmetice, algebře a geometrii, věcný rejstřík a tři prázdné stránky na vaše poznámky.Když si třeba zapomenu ve škole sešit a doma se tedy nemám z čeho učit matematiku či češtinu, vytáhnu jednu z těchto knížek a najdu si v obsahu přislužnou kapitolu. Když jsem ještě jezdila MHD do školy a ten den se měl psát nějaký obtížnější test, tak jsem si prostě na dvacet minut vytáhla Matematiku nebo Český jazyk do dlaně a vyhovovalo mi to možná i více než můj vlastní sešit. Je jen škoda, že neexestuje Dějepis, Přírodopis nebo Zeměpis do dlaně - tyto praktické, přehledné, stručné a srozumitelné pomůcky bych velmi uvítala i v jiných předmětech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama