MEGAPŘEČTENO Červen 2018 - 1.část

9. července 2018 v 13:17 | BlondKnihomolka |  📅 Týdení shrnutí
Omlouvám se, že tento článek vychází o několik dní později než by měl,ale jaksi taksi jsem se u něj na pár dní zasekla a neměla jsem čas nebo náladu ho dokončit. Jinak:V červnu jsem sice přečetla o dost méně knih než minulý měsíc, ale zato většina měla poněkud více stránek, menší font písma atd. Po dlouhé době tu je také kniha, která jsem prostě nebyla schopná dočíst, o té se zmíním až na konci v druhé části a vysvětlím vám proč "se to prostě nedalo". (A jako minule jsem vám to celé seřadila hezky podle abecedy.)


1) Čarověník

Výsledek obrázku pro čarověník kniha Autor: Marie Rejfová
Žánr: Pro mládež, Romantické, Fantasy, Dobrodružné
Počet stran: 288
Nakladatelství: CooBoo, 2015
Vazba: Vázaná

Anotace: Když se Štěpán vydá na Valpuržinu noc hledat čarověník, který si chce naroubovat, netuší, že v tomto okamžiku se změní celý jeho život. V lese narazí na tři tajemné postavy, jež promění tuto malou noční výpravu v děsivou noční můru. Ovšem Štěpán má štěstí v neštěstí, protože ve stejný den narazí na Jindřišku, která jediná mu může pomoci. A tak se začne rozvíjet příběh plný tajemství (a samozřejmě i lásky), odehrávající se v doslova kouzelné krajině Českosaského Švýcarska.

Můj názor: Moc českých fantasy knih jsem nečetla, ale tahle je ve srovnání např. s americkou fantasy docela průměrná a v některých směrech možná i podprůměrná.
 • Popis: Velký důraz je kladen na popis "kouzelné krajiny Českosaského Švýcarska" a zbytek je popsán jenom, tak aby měl čtenář nějakou hrubou představu o tom, jak postavy vypadají.
 • Postavy: Obyčejné, nezajímavé, žádná člověku nijak nepřiroste k srdci.
 • Děj: V první polovině je to jenom o těch temných postavách, nějakém putováníčku po lese a na konci každé druhé až třetí kapitoly se Štěpán s Jindřiškou muckají. Druhá polovina je trochu zajímavější, protože se přesouváme do jiného světa. Návaznost mezi těmito dvoumi polovinami mi trochu ušla.
 • Fantazie: Energetický čarověník, Národ vody, Národ lesa, nějaká divná řeč, tajemné postavy v kápích... a to je asi všechno související s fantastikou, co si pamatuji, v téhle knize
Shrnutí: Mezi jednotlivými klíčovými situacemi jsem ztrácela návaznost. Všechno, kromě krajiny, mi připadalo jakoby mlhavé a trochu nelogické. Docela se mi líbila část, kdy Jindřiška byla u vodního národa a také jejich jazyk. Námět na rostlinu, která člověka činí silnějším a vnímavějším k okolnímu světu byl dobrý, jenže zbytek událostí, jejichž směr a důvod jsem nezachytila, to celé zkazil. Jednoduše: Zmatené, nelogické, místy odfláklé.
Tato kniha si ode mě na čbdb.cz odnesla 2 hvězdičky a to jsem přimhouřila oči.
Na Čarověník navazuje kniha Sestra smrt ,kterou ale nechci plítvat časem.

2) Co nedělat, když jste neviditelní

Výsledek obrázku pro co nedělat když jste neviditelníAutor: Ross Welford
Žánr: Pro mládež
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fragment, 2017
Vazba: Vázaná

Anotace: Ethel už na akné vyzkoušela leccos. Marně. Když se jí dostane pod ruku podivná čínská medicína, která slibuje zaručený účinek, hned po ní skočí. Bohužel v kombinaci s návštěvou solária dojde k tomu, že se Ethel stane neviditelnou. Zpočátku to je docela legrace. Jenže jak má udržet svůj stav v tajnosti? Dokáže najít lék na neviditelnost? A když už je v tom hledání: odhalí pravdu o tom, kdo byli její rodiče, které nikdy nepoznala?

Můj názor:
 • - Čtivé
 • - Důveryhodný nápad s neviditelností a cesta k ní
 • - Dobrý děj, ikdyž to není nijak extrémně akční, tak se tam pořád něco děje
 • - Všechny útržky zdánlivě nesouvisejících a podivných událostí nasbírané během knihy do sebe na konci hezky zapadnou
 • - Zábavné - Reakce ostatních postav na neviditelnost
 • - Zajímavé - Využití neviditelnosti

3) Dvůr trnů a růží

Související obrázek
Autor: Sarah Janet Maas(ová)
Žánr: Fantasy, Pro mládež, Dobrodružné, Romantické
Počet stran: 440
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Vazba: Brožovaná

Anotace: Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.
Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete.

Můj názor: Na tuto knihu jsem se těšila několik měsíců a v některých směrech dokonce předčila má očekávání. Je pravda, že když má něco na sobě napsáno Na motivy Krásky a zvířete ,tak po tom vždycky hned skočím. Z této knihy jsem si odnesla řadu dojmů a názorů, takže to rozdělím do kategorií
 • - Postavy: Feyre ? Kromě své záliby v malování mi skoro vůbec není sympatická a je taky místy docela hloupá. A je jedno jak moc dobrá v lukostřelbě je. Spoiler! : Protože kdyby Tamlinovi před odjezdem řekla co k němu cítí, tak by poslední třetina vůbec nemusela existovat a následně kdyby hnedka uhádla Amaranthinu hádanku, na kterou jsem hned od začátku uhodla odpověď, tak by jsme si ty tři úkoly mohli odpustit.(Konec spoileru) To je jedniná vítka kterou k ní mám. Prostě to není žádná superhrdinka s nadpřirozenými schopnostmi. O to se postarají jiné postavy, které mají skvělé charaktery. Tamlin a Lucien ? Docela fajn týpci. Každý je jiný, Tamlin je takový divočejší - vlk, že ? - a Lucien docela vtipálek ale je to skvělá dvojka. Amarantha ? Tak to je "padouch" docela na houby. Je to vlastně jenom takové bububu, aby měla Feyre nějakou protivnici. Amarantha na mě nijak moc nezapůsobila, co se charakteru týče, setkala jsem se s působivějšími padouchy. Je, ale samozřejmě trošku padlá na hlavu a libuje s v mučení a tak, ale mohla by být víc propracovaná. A Rhysand ? To je správnej "šmejd", kterýho ale postupem času začne člověk mít docela rád. A vypadá to, že Tamlin má "konkurenci" :o
 • Děj: Kráska a zvíře... tenhle příběh - Tale as old as time - není v knize zas tolik znát. Jsou tu samozřejmě typově podobné události, ale tím jak se Feyre liší od původní hrdinky a jak je příběh zasazen do úplně jiného světa, tak je to trochu jiné a možná i lepší.
 • Scény : Mnohem dospělejší scény a děj než v předloze. Nějaké to zabíjeníčko a erotika to posouvají na jinou úroveň.
 • Popis a vyprávění: Maasová umí opravdu skvěle vyprávět. Člověka příběh ani trochu nenudí a při popisu nám autor dává všechny potřebné informace aby se navodila požadovaná atmosféra. Tahle kniha je jedna velká emocionální bomba; Strach, překvapení, odvaha, zklamání, údiv, bolest, vášeň, láska...
 • Celkově: Skvělý příběh, skvělý svět, skvělé vyprávění, skvělé postavy (většina z nich). Dala bych tomu 4,5hvězdičky. O půl hvězdičky dolů, kvůli hlavní postavě.

4) Holky na vodítku - Jmenuji se Martina


Výsledek obrázku pro holky na vodítku jmenuji se martinaAutor: Ivona Březinová
Žánr: Román, Pro mládež
Počet stran: 128
Nakladatelství: Albatros - 2003, 2007, 2018
Vazba: Brožovaná

Anotace:Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat. Strhující příběh dívky, která se nepřetržitými dietami dopracovala až k bulimii, ale nechce se propadnout až na dno.

Můj názor: Tohle by měla být povinná četba do hodin Výchovy ke zdraví. Čtivou formou se čtenář dozví o všem čím si takový člověk s "poruchou příjmu potravy" prochází. Ráda jsem si to přečetla a zopakovala jsem si pár informací ze školy. Občas nějaký ten vtípeček. 3* Nic špatného ale ani nic úžasného.

ČLÁNEK JE ROZDĚLEN NA DVĚ ČÁSTI Z DŮVODU OMEZENÉHO POČTU ZNAKŮ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama