MEGAPŘEČTENO Červen 2018 - 2. část

9. července 2018 v 14:18 | BlondKnihomolka |  📅 Týdení shrnutí
Druhá část knih, které jsem přečetla v červnu 2018. Říkáte si: To ten článek má dvě části protože jsi přečetla tolik knih ? Ne, nepřečetla. Tento článek má dvě části protože jsem v první části dosáhla maximálního počtu znaků: asi jsem se k ACOTARu vyjádřila moc rozsáhle :D
Tak tady je ten zbytek:


5) Husí kůže - Hororland

Výsledek obrázku pro hororland

Autor: Robert Lawrence Stine
Žánr: Horor, Pro mládež
Počet stran: 126
Nakladatelství: Fragment, 2005
Vazba: Brožovaná

Anotace:Příští jízda může být jejich poslední...
Lizzy jela s rodiči, bratrem a kamarádem na výlet do ZOO, ale tatínek cestou zabloudil. Ale to nevadí. Našli místo toho jiný zábavní park. V Hororlandu nejsou davy návštěvníků. Nejsou tu ani žádné fronty. A vstup je zdarma. Vypadá to, že objevili báječné místo! Ale to si mysleli jen před Lizzinou šílenou jízdou na hrůzné Dráze k smrti. A před děs nahánějícím blouděním v Domě zrcadel. Protože atrakce v Hororlandu jsou nějaké divné. Nějak moc strašidelné. Trochu moc drsné...

Můj názor: Zajímavý nápad... Nic víc, nic míň. Vůbec mě to nijak neděsilo a to je asi důvod proč jsem tím jenom tak během pár hodin proplula a pak tomu na čbdb.cz dala 2hvězdičky

6) Modré hlubiny

Výsledek obrázku pro modré hlubiny

Autor: Jennifer Donnelly
Žánr: Fantasy
Počet stran: 336
Nakladatelství: Egmont, 2015
Vazba: Brožovaná

Anotace: Hluboko pod vodou, ve světě ne nepodobném našemu, žijí mořští lidé. Obývají oceány, moře i sladké vody po celé zeměkouli.
Serafina, dcera královny Miromaru, vyrůstá s neochvějnou jistotou - a zároveň celoživotním břemenem - že se jednoho dne stane vládkyní nejstarší podmořské říše. Zároveň ji však pronásledují podivné sny, které předpovídají návrat starého zla. Temné předtuchy se potvrdí, když Serafininu matku zasáhne vražedný šíp. Celá říše se ocitá v chaosu a Serafina na sebe musí vzít nelehký úkol: najít toho, kdo velí útočníkům, a zabránit válce mezi podmořskými národy. Pátrání ji zavede mezi další mořské panny, které pocházejí ze šesti různých vod. Uzavřou spolu neporušitelnou sesterskou dohodu a vydají se do boje proti temným silám, jež ohrožují existenci celého světa.

Můj názor: Začátek mi připadal otřesný. Bylo to jako kdyby mě hodili do vody a pak se na mě vyvalily během pár desítek stran desítky různých pojmů, přičemž jsem každou půl stránku musela přelistrovat na rejstřík, abych pochopila o čem se vlastně mluví. Pak se to ale hezky ustálilo a já si na podmořský svět docela zvykla. Má to v sobě pár skvělých nápadů, například mnohohlasnost nebo lastury namísto knih. Zápletka je zajímavá a doufám, že v češtině vyjdou i zbylé díly WaterFire Sagy.


7) Následníci - Ostrov ztracených - zrozeni pro dokonalé zlo

Související obrázek

Autor: Melissa de la Cruz
Žánr: Fantasy, Pro mládež
Počet stran: 320
Nakladatelství: Egmont, 2015
Vazba: Brožovaná

Anotace: Před dvaceti lety byli všichni lotři a padouši vyhnáni z království Auradonu na ostrov Ztracených - temné strašidelné místo chráněné magickou klenbou, ze kterého není úniku. Nejhorší zločinci teď žijí bok po boku v naprosté izolaci, zbaveni magických schopností a zapomenuti světem.
Ale kdesi v útrobách Zakázané pevnosti je skryto Dračí oko - klíč k dokonalému zlu a jediná naděje všech lotrů na vysvobození z tohoto ukrutného zajetí. Kouzelnou hůlku dokáže najít jen ten nejchytřejší, nejpodlejší a nejzákeřnější padouch… kdo se jím stane?
Na výpravě za Dračím okem se čtveřice neohrožených studentů stane důkazem, že i když pocházíte ze zlého rodu, udělat dobrý skutek není někdy úplně k zahození.

Můj názor: Trochu mi to připomíná Ever After High, akorát v Disneyovské podobě. Je to ale rozhodně zajímavý nápad... potomci těch největších lotrů se vydávají na výpravu za kouzelnou holí samotné Zloby. Je taky zajímavé vyprávění toho, jaké to je být třeba dcera Zlé královny nebo synem Cruelly de Ville (snad to píšu správně). Rozhodně se podívám i na filmy, abych věděla, jak příběh skončí. Dobrý nápad a je to docela i čtivé.

nedočteno: Čáry Života


Výsledek obrázku pro čáry životaAutor: Veronica Roth(ová)
Žánr: Sci-fi, Pro mládež
Počet stran: 424
Nakladatelství: CooBoo, 2017
Vazba: Vázaná

Anotace: Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran, vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?

Po čtyřech dnech jsem se prokousala asi na stranu číslo 78 a pak, když jsem dala mamce si přečíst kousek z této knihy, tak se mnou souhlasila, že je ta kniha na houby a že to mám přestat číst. A to jsem taky udělala...
Kde byl problém ? Každá pitomost, každá věc, každá událost a každá postava má v této knize nějaké jméno. A to většinou naprosto debilní jméno. I kdyby tohle mělo na konci slovníček, tak by se to stejně nedalo. Nápad s dary Proudu mi ze začátku připadal zajímavý a čekala jsem na "rozjezd", ale on nikde. Postupně se zde nabalují různé události z minulosti, které se autorka snaží vysvětlovat prostřednictvím dialogů, ve kterých ale pořád přibývají nové a nové informace. Shrnuto (bohužel nepodtrženo) : Debilní jména, ale nadejná zápletka. Jestli se to nějak rozjelo a byla zápletka dobře využita ? Tak to se dozvím až někdy seberu nervy abych tohle zkusila dočíst...
P.S.: Hezká obálka
P.P.S.: Nevím, nevím jestli se po tomhle odhodlám zkusit Divergenci 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama