PŘEČTENO 500 KNIH!

26. srpna 2018 v 20:15 | BlondKnihomolka |  💻Testy, žebříčky a ostatní

(obzvlášť ze začátku) Můj egoistický výlev :D


To je ale hezké číslo! :) 500 knih, ve 14 letech. Troufám si ale říct, že takových 460-480 jsem jich přečetla jen za poslední tři roky a to je ještě lepší než to, že jsem za tento rok přečetla už 70 knih. Jaká byla tedy má 500. celkem a 70. letos kniha?
Tadadá!
Výsledek obrázku pro na lovu

Původně jsem si plánovala, že mou pětistou knihou bude Dvůr křídel a zmaru, který už mám několik dní stažený v mobilu jako e-book a po Dvoru mlhy a hněvu se na něj fakt těším, ale tahle kniha na poličce čekala už pár měsíců, tak jsem se do ní dala. Za ty tři stovky to myslím ale docela stálo .Obzvlášť mě nalákalo, že je to retelling (převyprávění) známé pohádky Krásky a zvíře. Nebylo to špatné. Prostředí zasazené do středověké Rusi nebylo tolik znát a tím jak to bylo říznuté pohádkou o ptákovi Ohnivákovi, tak to bylo docela zajímavé. Člověk ten základní děj zná, takže ví jak to dopadne. Ale upřímně - prvních asi 50 stran mi opravdu hodně připomínalo Dvůr trnů a růží. Dvě sestry. Otec obchodník. Hlavní hrdinka je nejmladší ze sester a loví pro rodinu. Kniha je, ale dobře napsaná, hodně čtivě. První polovinu knihy jsem po dočtení každé kapitoly knihu nakrknutě zaklapla a pak přecházela po pokoji sem a tam a byla naštvaná, že neumím tak dobře psát (to samé i u S.J. Maas). Na druhou polovinu jsem se uklidnila a přečetla ji - s minimem rozčilování a sebelítosti - dneska dopoledne takříkajíc jedním dechem. Na ČBDB jsem jí ale dala čtyři hvězdičky. Proč? Pokusím se to rozebrat v minirecenzi v srpnovém shrnutí.

Ráda bych zmínila i svou první přečtenou knihu vůbec, ale nemám tušení která by to mohla být. A možná i kdybych se zeptala mamky, tak by to taky nevěděla.
No, nic... A kolik jste za svůj život už stihli přečíst knih a kolik letos ? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eespadrilka Eespadrilka | Pondělí v 7:45 | Reagovat

Ja zatím přečetla as 300 knížek, ale přesně si to nepamatuju....počítají se i dětské knihy ? :))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama