Ostatní

PŘEČTENO 500 KNIH!

26. srpna 2018 v 20:15 | BlondKnihomolka

(obzvlášť ze začátku) Můj egoistický výlev :D

Téma týdne - Životní cíl - můj pohled na věc

2. července 2018 v 17:31 | BlondKnihomolka
Životní cíl ? Co je to ? Náplň našeho života ? Směr života ? Nesplnitelný sen ? Každý má jiný životní cíl. Někdo se chce dobře oženit/vdát, mít děti, dobře placenou práci a stačí mu to. Někdo chce poznávat svět a tak cestuje. Někdo chce být obskakovanou celebritou.
Pomáhat lidem, zachraňovat životy, přispívat na charity. Mít největší sbírku ...(doplňte si libovolnou věc, která se dá sbírat) na světě. Mít hodně peněz a žít v luxusu. Mít velkou rodinu. Být ředitelem velké korporace. Nebo být prostě skromný a jen tak "proplouvat životem" ? Žít okamžikema stát pevně nohama na zemi ?

Test osobnosti - Tvá budoucí knihomolská práce ?

22. června 2018 v 22:08 | BlondKnihomolka
Máš ke knihám blízko a sníš o tom, že budeš s nimi pracovat ? Otázkou ale zůstává: Jak? V knihovně či knihkupectví? Budeš ilustrovat ? Překládat či opravovat ? Nebo sám budeš spisovatelem? Tento test ti možná pomůže při rozhodování.
Podobně jako při předchozím testu: Čekají na tebe nějaké otázky u kterých můžeš odpovědět: a., b., c. nebo d. Podle toho, jaké písmeno se ti opakovalo nejčastěji si vyhledáš odstavec s odpovědí a dozvíš se to co potřebuješ.

Test osobnosti - Jsi Knihomol ?

14. června 2018 v 13:00 | BlondKnihomolka
Máš poslední dobou pocit, že tě knihy přestávají bavit nebo naopak začínáš pociťovat abstinenční příznaky ? Pojď zjistit, jak jsi na tom se svým knihomolstvím! Čeká na tebe 10 otázek. U každé máš na výběry z 5 možností : a., b., c., d. a e. Podle toho jaké písmeno se ti nejčastěji opakovalo, se zjistí jak na tom jsi (doporučuji si někam psát odpovědi) . Pokud ti vyjde nerozhodně (např. 5x a. a 5x b.), tak je tu ještě jedenáctá otázka. スタート !

Související obrázek

Mých 5 nějoblíbenějších japonských písniček

2. června 2018 v 10:00 | BlondKnihomolka
Hezkou sobotu,
Poslední dobou jsem se docela začala zajímat o kulturu tzv. Země vycházejícího slunce (日本), tedy Japonska. Před asi měsícem jsem se začala učit japonsky a ještě pořád se učím abecedu, ale tento jazyk mě velmi baví a snad vytrvám. Je to docela komplikované a jak to tak teď píšu, tak mě napadá založit rubriku o japonštině, ve které bych se s Vámi podělila o své pokroky a postřehy. Uvidíme...

Nicméně, abych měla k tomu trochu zábavnější poslech, tak poslouchám písničky v japonštině a když jsem na počítači, tak i s titulky na Youtube. Obecná představa o japonské hudbě, je často shrnuta do žánru J-Pop, tedy Japonský Pop. Co se vizuální stránky videoklipů týče, tak asi v polovině případů to je skupina holek v roztomilých šatičkách, na roztomilém pozadí a zpívající nějakou odrhovačku vysokými hlásky... Prostě šílenost. Takových je až až. Ať se pobavíte, tak tady máte malou ukázku možné japonské šílenosti:

Jenže, je i plno opravdu krásných japonských písniček, klasičtější, moderní, i v tom J-Popu se dá najít něco "normálního". Toto je mých 5 nejoblíbenějších japonských písniček (nejsou nijak seřazené podle oblíbenosti) :
 
 

Reklama